CORTENová stříška.

Na náměstí v Rožnově jsme realizovali zastřešení schodiště a oplechování okenních špalet.

CORTEN pro moderní architekturu.

Tento druh oceli získává stále větší oblibu v moderní architektuře. Vyznačuje se charakteristickou hnědou až rezavou patinou, která vytváří přírodní vzhled. Je odolný vůči povětrnostním vlivům a vyniká svou dlouhou životností, což z něj dělá ideální materiál.

Konstrukční práce a technologické řešení.

Architekti připravili návrh řešení a my jsme se postarali o jeho výrobu. Stříška je osazena na ocelových nosných profilech, které jsme nainstalovali do jádrově odvrtaných otvorů ve zdivu budovy. Museli jsme zhodnotit, zda navržené technologické řešení je pro tuto stavbu staticky přípustné.

Výroba a montáž.

Při výrobě cortenového oplechování jsme použili formátování laserem a CNC ohýbání. Každý jednotlivý díl měl v sobě již předpřipravené otvory pro následné snýtování plechů nerezovými nýty.

Stříška má speciálně navrženou skladbu a je vybavená okapovými zámky. Pro snížení hlučnosti vznikající při dopadu dešťové vody na plech jsme dutinu vyplnili izolantem a deskou.

Rererence od zákazníka.

JAN MĚRKA - INVESTOR

Na nově rekonstruovaném objektu v na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm bylo architekty navrženo instalování venkovní stříšky schodiště v provedení z cortenového plechu. Firma STINN ji provedla profesionálně a k plné spokojenosti. Stříška se stala zajímavým oživujícím prvkem.